Ga je verhuizen en wil je gas, water en licht afsluiten? Gas, water en licht zijn niet bij één aanbieder af te sluiten. Je moet daarom een contract afsluiten bij een waterleverancier en bij een energieleverancier. De waterleverancier is afhankelijk van de regio waarin je woont en je kan dus niet kiezen voor een bepaalde leverancier. Betrek je een huurwoning? Controleer dan eerst of gas, water en licht al inbegrepen zijn in de huurprijs.
Water afsluiten
Zodra je weet wie de waterleverancier is in jouw regio, kan je je nieuwe adres aanmelden bij de leverancier. Er zijn in Nederland in totaal 10 waterbedrijven actief. Ook als je in dezelfde regio blijft wonen, moet je je nieuwe adres doorgeven aan de waterleverancier.
Gas en licht afsluiten
Gas en licht sluit je in de meeste gevallen af bij de dezelfde leverancier. In het geval van stadswarmte of een gasloos huis, sluit je een contract voor alleen stroom af. Voor elektra en gas heb je ook een vaste netbeheerder, maar deze verzorgt alleen het transport naar de woning en is ook per regio vastgesteld.